Jak budują domy drewniane

Jak budują domy drewniane

Trendy we współczesnym budownictwie ulegają zmianom. Dotyczy to zarówno sposobu konstruowania nowych obiektów, jak również materiałów, które wykorzystywane są w tym celu. Coraz częściej podążą się za amerykańskim sposobem wznoszenia domów. Wynika to faktu, iż sporym zmianom uległo także samo podejście do miejsca zamieszkania. Obecnie większa możliwość migracji pomiędzy miastami, otwarty rynek pracy, poszukiwanie nowych możliwości i perspektyw sprawiają, iż spora część osób nie czuje potrzeby wiązania się z danym miejscem.

Zmianie uległo także samo podejście do kwestii nieruchomości. Chociaż jest to dobra inwestycja na lata, obecnie osoby, które rozważają zakup domu lub jego budowę, zdają sobie sprawę, iż nie musi być to obiekt wielopokoleniowy. Dodatkowo nie istnieje potrzeba budowania domów o dużym metrażu, rodzinnych, a jednorodzinne obiekty, w których znajdą się wszystkie, niezbędne pomieszczenia, z optymalną liczbą pomieszczeń. Takie podejście pozwala również na redukcję kosztów, jeśli chodzi o wykonywanie obiektów mieszkalnych. Biorąc pod uwagę obecne ceny na rynku, jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale również zdroworozsądkowe.

Zalety domów z drewna

Dom z drewna klejonego https://konsbud.com/drewno-klejone/ to obecnie innowacyjna na rynku rozwiązanie. Coraz częściej obiekty tego typu stawiane są jak alternatywa dla tradycyjnego budownictwa betonowego. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Podstawowym jest oczywiście czas potrzeby na kompleksowe wykończenie domu. Jego wykonanie od podstaw do stanu deweloperskiego to kwestia kilkunastu tygodni. W obliczu czasu, który potrzeba, by wykonać obiekt murowany, to bardzo atrakcyjna opcja. W szczególności, jeśli kogoś interesuje dom piętrowy, realizacja znacząco wydłuża się. Potrzebne jest stworzenie odpowiednich konstrukcji, wykonanie szeregu wylewek, w tym wylewki stropu. Trzeba pamiętać, iż beton potrzebuje czasu, by związać oraz by możliwe było usunięcie szalunków. Domy z drewna klejonego w dużej mierze bazują na prefabrykatach. Dzięki temu zredukowano czas potrzeby na wykonanie tego rodzaju projektów.

Nowoczesna technologia – drewno klejone

Przez długi czas, jeśli chodzi o wznoszenie obiektów drewnianych, wykorzystywano tradycyjne belki ciosane. Drewno klejone to nowoczesna technologia, która pozwala na stworzenie elementów o dużej wytrzymałości. Szacuje się, iż belki wykonane w tej technologii są o 50% do 70% wytrzymalsze, niż tradycyjne belki ciosane. Co więcej, podczas klejenia elementów możliwe jest zastosowanie izolacji, która przekłada się na niższe koszty, jeśli chodzi o eksploatację budynku. Technologia hbe jest coraz częściej wybierana również przez tych inwestorów, który podchodzili sceptycznie do tradycyjnego budownictwa drewnianego. Wnętrza wykonane w tej technologii cechują się przyjaznym mikroklimatem. Sporym atutem jest także sama estetyka tego typu obiektów. Osiadają o wiele rzadziej, niż tradycyjne budynki betonowane, co wynika również z mniejszej wagi elementów stosowanych do ich konstruowania.

Zobacz także:

Ekologiczne domy drewniane

Drewno jest materiałem od stuleci wykorzystywanym przy okazji budowy różnego typu obiektów. Także obecnie, również w przypadku obiektów murowanych, używane jest jako element konstrukcyjny, ale również dekoracyjny. Jego naturalne piękno sprawia, iż doskonale łączy się z innymi materiałami. Dodatkowo proces impregnacji oraz wykorzystanie odpowiedniego typu drewna wpływa na jego wytrzymałość. W trakcie obróbki materiału powstaje o wiele mniejsza ilość CO2. Mówi się, iż lasy to płuca ziemi. Dlatego nawet jeśli wykonanie bali klejonych wiąże się z emisją dwutlenku węgla, jest to ilość mniejsza, niż ta, którą sam materiał poddał redukcji.

Drewno klejone – nowoczesne rozwiązanie

Jak budują domy drewnianeTechnologia hbe zaczyna podbijać rynek nieruchomości. Może być wykorzystywana zarówno przy okazji obiektów mieszkalnych, jak również użytkowych. Rośnie także liczba przedsiębiorców, którzy wykonują tego typu projekty. Z uwagi, iż drewno jest materiałem lżejszym, niż beton, nie ma potrzeby tworzenia tak głębokich fundamentów, jak w przypadku obiektów murowanych. Dodatkowo istnieje możliwość złożenia zamówienia na obiekty letniskowe, ale również całoroczne. Podstawowe różnice to metraż całkowity, ale też grubość ścian. W przypadku obiektów przeznaczonych na lato, średnia grubość ścian do 36 mm. Jeśli chodzi o obiekty mieszkalne, użytkowane przez cały rok, ściany nośne mają najczęściej około 10 centymetrów grubości, działowe natomiast 8 centymetrów. Budowa domów z drewna zdaje się w przyszłości zdominować rynek nieruchomości. Rozwiązanie to wykazuje podobną trwałość do obiektów budowlanych, a przy tym posiada szereg atutów. Ważna jest także redukcja zużycia różnego typu surowców naturalnych. Jeśli chodzi o drewno, bardzo łatwo o jego odnowienie. W przypadku minerałów, czy innych składników, proces ich otrzymania jest o wiele dłuższy i niejednokrotnie wykracza poza ingerencję człowieka. Budowa domów drewnianych to rozwiązanie, które pozwala także troszczyć się o środowisko naturalne. Dodatkowo o wiele łatwiej o wykonanie dobudówki w przypadku tego typu obiektów.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com

You Might Also Like